| Sebastian222 a întrebat:

Buna tpu..recent am fost diagnosticat cu hemartroza post traumatica la genunchiu drept..doctoru mi-a zis sa iau ceva medicamente, mi-a dat tratamament sa stau acasa 2 saptamani,punga cu apa gheata sa imi pun,dar mi s-a facut apa la genunchi,si dupa am fost la control,mi-a zis ca mai am putina apa la genunchi si mi-a zis sa port o genunchiera, iar acum dupa ap o luna tot am apa, si mi sa si micsorat genunchiu nu e ca si celalalt.ce sa fac?sad funda:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa o hemartroza vindecarea dureaza cam 6-8 luni. Discuta si cu un fiziokinetoterapeut, sa-ti recomande niste exercitii de recuperare. genunchiul s-a micsorat fiindca ai facut atrofie musculara

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar o radiografie la genunchi ai făcut?
Mai consultă și un alt ortoped!
Sănătate!
Pa, pa.