| DomDom3 a întrebat:

recent m-am luptat si am fost lovit destul de tare in nas, cand m-am uitat in oglinda era destul de stramb si am tras concluzia ca este doar umflat, motiv pentru care am aplicat comprese cu gheata.Este vreo posibilitate sa ramana stramb? Si daca este doar o umflatura cat timp va dura pana isi va reveni la normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

In 2-3 zile se va dezumfla si exista o mica posibilitate de a ramane stramb.

| AlexSalling a răspuns:

Continua cu comprese cu gheata. Se va dezumfa incetul cu incetul. In cateva zile nu se va mai vedea umflatura, dar la faza cu nasul stramb, cred ca asa va ramane. Mai bine du-te la doctor sa iti spuna, poate cand ai primit pumnul in nas, ti-a afectat si altceva. Nu este de gluma cu sanatatea.