| mgtow a întrebat:

Mi-am tras o lovitura puternica cu mana de marginea usii ieri. S-a umflat o dunga rosie apoi umflatura s-a extins mai mare pe suprafata, nu palma ci partea de dos a mainii unde m-am lovit. In cat timp trece? Daca ma ating la zona umflata are ceva sau trebuie sa nu pun mana ca sa nu ramana asa si sa se dezumfle? Nu ma deranjeaza dar ma jeneaza cand strang degetele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gratargratar a răspuns:

Durerea si umflatura vor trece in cateva zile, iar urma in cateva saptamani pana se regenereaza complet tesutul epidermal (3-4 saptamani).