| pure9 a întrebat:

Sa va povestesc. Parul meu se ingrasa foarte repede ceea ce ma face sa imi ies din minti. Faza e ca daca il spal duminica seara, luni arata bine iar marti incepe sa se ingrasa bretonul si la radacina si ii da deja un aspect neplacut asta insemnand ca trebuie sa il spal luni seara sau in cel mai bun caz marti seara. Recomandati-mi si mie un sampon sau vreun tratamet pe care l-ati incercat si a dat rezultate. Multumesc, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Foloseste un sampon cu urzica din gama herbosopHi si limpezeste parul cu otet in care ai pus la macerat frunze de nuc, urzica si pelin!

2 răspunsuri:
| yana_9783 a răspuns:

Acum ceva timp pateam la fel, mi se ingrasa parul foarte repede. Asta se intampla pentru ca il spalam foarte des ( in fiecare zi sau la 2 zile). Dar am scapat de problema asta foarte simplu. Prima oara am stat cu parul gras 5 zile ( il tineam in coada prins), dupa ce l-am spalat am stat cu el asa in jur de 1 saptamana, iar dupa aceea... parul si-a revenit... nu se mai ingrasa asa repede. Acum mi se ingrasa parul putin dupa 3 zile, iar in a4a zi il spal. Incearca si tu.

| allynaelena94 a răspuns:

Incearca sa te clatesti cu otet dupa ce te speli iar inainte de baie sas ti faci o masca naturista cu un ou, o lingurita de ulei de ricin si vitamina A(se gaseste la farmacie si nu e scumpa), pe care il tii intre 30 min- 2 ore! bafta!