| AndraAlexaLove a întrebat:

Urgent!
Buna!
Parul meu mi se ingrasa foarte repede(la 3 zile trebuie sa ma spal altfel arata groaznic). Cand am sportul arata si mai rau!(eu ma spal luni pentru. a fi curata la scoala, si sportul il am si marti si miercuri, adica 2 zile consecutive, si nu pot sa ma spal o data la 2 zile sau in fiecare zi, mama spune ca racesc, acum fiind si frig afara, doar la vara pot sa ma spal asa...)
Ce sampon imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| asdfghjklmnb a răspuns:

Argeal sau Sabal (le gasesti in farmacii). Prima oara te speli pe cap cu un sampon oarecare pentru par, iar apoi cu Argeal sau cu Sabal si lasi spuma samponului in par in jur de 5 min. Dar nu uita, daca vrei sa mearga tratamentul spala-te de doua ori pe saptamana!

12 răspunsuri:
| curiozitatea a răspuns:

Sampoanele farmaceutice sunt mai sigure.si nu chiar asa scumpe...Tot ce pe piata poaate sa aiba pe amabalaj "Pentru par gras" iar cand in colo este pentru mai mult luciu.
La farmacie gasesti ceva sigur si bun!happy
Succes:X

| 123456 a răspuns:

Pai unu pentru parul gras. cauta la farmaci trebuie sa existe orice...

| Adriannae a răspuns:

Poti sa te speli si cu mama lu' sampon, parul o sa il ai la fel de gras. Nu te supara, asta e adevarul. Singura solutie pentru a remedia cat de cat problema ar fi sa nu te speli mai mult de doua ori pe saptamana. Pe langa asta, evita sa-ti treci mainile prin par des, nu faci decat sa stimulezi secretia de sebum.
La ora de sport oricum iti tii parul prins, deci care e problema?

| Cezar a răspuns:

Am si eu aceas problema.

| XxImoGirlxX a răspuns:

Wash & go sau. pentru sfaturi uite un site:

http://forum.anticonceptionale.ro/t20923-sampoane-bune-pentru-par.html#

iar pentru imagini poti sa folosesti acest link:

http://www.google.ro/......tp?/images

sper sa iti fie de folos...bafta;)

| baby96 a răspuns:

In niciun caz CLEAR...este mai bun WASH&Go de 1000 de ori. ti-o spun din proprie experienta.winking

| Соlorful a răspuns:

Wash&Go de urzica cel mai bun! Crede-ma pe cuvant ca am incercat o gramada de sampone si balsamuri dar fara rezultat.De cand folosesc asta nu mai am probleme cu parul. :* incearca! :*:*

| TheSunWillBeHere a răspuns:

Incearca samponul JHONSON BABY este foarte bun

| LetyKaty a răspuns:

Si eu ma confrunt cu chestia asta... exista un sampon pe care ti-l dai inainte de spalare.Succes!

| ant1 a răspuns:

Zii lu maicata ca puti si trebuie sa te speli happy. Eu ma spal zilnic si la 3-4 zile cu sampon. Singurul care m-a scapat de matreata este CLEAR.

| BuBu_3860 a răspuns:

Schimba`ti samponul aceea`si chestia am facut`o si eu si se vede diferanta eu ti-as recomanda ELSEVE este gri. [Funda?big grin]

| Yanetta a răspuns:

Eu iti recomand Wash N' Go pentru parul gras