| Isabellaaa a întrebat:

sa va povestesc putin ce s-a intamplat si daca ma poate ajuta cineva cu un sfat happy inainte sa merg la doctor. Deci 1 an de zile am lucrat ca secretara si stand zilnic la birou la Pc ma refer. am stat aplecata ori scriam ceva etc.si de cateva luni incoace mi-am dat seama ca ma doare sus spatele s-a format putina "Gheba" sa-i zic asa precizez ca se vede prea putin dar ma deranjeaza si e acolo....Am mai primit cateva sfaturi in legatura cu asta gen sa dorm pe un pat mai tare si fara perna plus masaje.De asta va intreb pe voi daca a-ti avut aceasta problema si cum a-ti procedat se poate indrepta sa zic asa prin exercitii masaje sau ma rog ceva de genul asta? sa nu fie nevoita operatie? E de la pozitia proasta in care am stat, Multumesc Anticipat Respect orice raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Ai nevoie in primul rand de un diagnostic( ex. cifoza, scolioza). Acesta ti-l pune ortopedul in urma unei radiografii de coloana.Vei fi indrumata catre fizioterapie unde vei urma o serie de proceduri( masaj, kinetoterapie), in functie de afectiunea coloanei tale.

| Isabellaaa explică (pentru Abh):

Multumesc din suflet pentru raspuns, mi s-a mai spus de masaj, kinetoterapie.Ma voi duce la doctor :*

| Abh a răspuns (pentru Isabellaaa):

Sarbatori fericite! La multi ani!

| Isabellaaa explică (pentru Abh):

La multi ani ~ un an nou cu bine