| atomulx a întrebat:

saptamana trecuta am stat in curent iar acum ma doare bratul drept de moorrrr. va rog daca ma poate ajuta cineva cu ceva remedii. am fostbla doctor si nimic nu a mers : gel, medicamente. va rog ajutati-ma. ofer funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Pune frunze de varza cruda incalzite, pe care le-ai tinut putin in spirt medicinal.Infasoara bratul cu frunze(taie nervurile) si fixeaza-le cu bandaj elastic sau cu ce ai la indemana-fasa, panza taia fasii. Tinele macar cateva ore-bine ar fi sa dormi cu ele pe brat.Te vei simtii bine dupa prima aplicare-dar e bine sa le pui 4 zile la rand.Sanatate.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca sa te faci cu diclofenac crema [preparata in farmacie], imposibil sa nu iti aline durerea

| Azµre a răspuns:

Dacă te-ai fi dus la medic ai fi primit o trimitere la neurolog pentru ați prescrie un tratament special pentru o astfel de problemă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Te poti duce la farmacie sa intrebi de un gel ceva, Diclofenac crema e foarte buna.
Te pup!

| MihaiGe a răspuns:

Pune niste cartofi in otet pe mana, si trece, un remediu babesc.

| Andreeaaaaaaaaa a răspuns:

Alifia "Gheara ursului". Iti trece imediat. Funda? puppy dog eyes