| CorleoneGyovanny a întrebat:

Salut
Te poate durea in gât de la curent? Am stat in curent si ma doare gâtul si urechea stanga

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. Nu te doar nimic de la curent. Te doare de la o afectiune.

| dullcat a răspuns:

Buna.Multi oameni cred ca in acest curent, insa unii spun ca nu are nicio treaba, si doar iti scoate la iveala ce afectiuni aveai deja, ti le accentueaza, nu ti le provoaca. Tind sa cred si eu ultima varianta.

| ionutchiriac222 a răspuns:

Te poate trage curentul și după cum spui cu partea stângă, da. Evită să stai în curent, fă niște băi fierbinți, bea niște ceai, eventual un paracetamol. Trasul curentului este o semirăceală dar e păcătoasă, că nu e neapărat generală, ci doar în zonele afectate... Da, e adevărata faza cu curentul, dar în multe alte țări din Europa nu o să auzi de așa ceva.

| suntserios a răspuns (pentru ionutchiriac222):

"trasul curentului " nu exista
niciun medic nu a zis vreodata "e de la curent"
nicio explicatie medicala pentru acest curent.

"dar în multe alte țări din Europa nu o să auzi de așa ceva"
normal, pentru ca aia nu se trateaza dupa ureche

| CorleoneGyovanny explică:

Păi până să nu stau in curent nu ma durea nimic

| carlyy1765 a răspuns:

Nu iti ies maselele sau maseaua de minte? Cand iese maseaua aia, poti avea dureri de gat si de ureche