| Maryjay a întrebat:

sepoate face Tatto peste operatie de apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Daca nu te doare, de ce nu?
poti daca vrei, sa maschezi cicatricea cu un tatuaj.
du-te la un salon profesionist si iti vor sta la dispozitie cu ce vrei, avand grija sa nu te doara asa rau.
in orice caz, asteapta ceva timp pana se vindeca rana de la operatie, daca e facuta recent.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu se face peste suturație, fie ea și extrem de veche.
Pa, pa.

| Iubibilăă a răspuns:

Iti recomand sa nu.
Pa, pa.

| cristina10cris a răspuns:

Nu doar daca iti faci operatie cu laseru ca sa nu se mai vada acea taietura si poate atunci o sa poti intreaba un medic sau acel om care o sa iti faca acel tatto el nu este foarte experimentat dar iti va da un sfat sau intreaba medicul de familie ca sa fii sigura.Succes!