| anonim_4396 a întrebat:

Serbetul de visine ingrasa? Spuneti-mi mai multe despre serbet va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Wau! Bosquito, Radu Almășan, preferatul meu, a-ha! La "avatar" mă refeream thumbs up!
Șerbetul e foarte dulce, nu? Și ce-i dulce... oare nu îngrașă?
Ai gustat vreodată șerbetul de trandafiri? Să vezi ce gust special are?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| maryus24 a răspuns:

Preparat alimentar făcut din sirop de zahăr bine legat și frecat, colorat și aromat cu diferite esențe sau sucuri de fructe.

Produs de cofetărie, preparat din suc de fructe cu cafea (sau cacao), care se fierb cu zahăr până la îngroșare (uneori cu adaos de nuci pisate). 2) Băutură răcoritoare preparată din suc de fructe cu zahăr