| Syrten a întrebat:

Buna TPU! Si-a pus bunica mea proteza dentara sus si jos si in fata au ramas dintii pe care ii avea.
Intrebarea e daca acei dinti vin imbracati odata cu lipirea protezei sau raman asa?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu vine nimic imbracat, dintii naturali raman asa cum sunt ei.
Exceptie fac cazurile cand bunica ta cere in mod expers si plateste bineiteles, ca dintii ei sa fie imbracti de o coroana de portelan, peste ei.
Proteza poate fii fixa (fixata definitv pe dantura existenta) sau mobila, putand sa fie zilnic data jos, curata si repusa la loc.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba l pe doctor el stie

| Drake21 a răspuns:

Da vin imbracati si ceilalti dintii cand isi pune proteza si noaptea ii scoate si ii pune in apa cu solutie, cand am fost la bunelmiu intr-o noapte i-a cazut proteza de la etajul 7 pe balcon la vecinul de la etajul 2 laughing))rolling on the floor)))))