| Similean_Gabriela_1972 a întrebat:

Lipirea unor placi dentare rupte, cu ce substante se poate lipi proteza dentara si de unde se pot procura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Numai un tehnician dentar ti-ar putea spune asta.Mergi la un cabinet stomatologic si ia legatura cu unul.

| Fatamuntilor a răspuns:

Tata a mers la tehniciarul dentar care i -a facut proteza!
Nu a durat mult si l-a costat undeva pe 20.
Mergi la cabinet (ideal ar la ce care ti-a lucrat dintii ), pentru ca banuesc ca va recunoaste lucrarea si va stii ce sa faca.

| PeFuga a răspuns:

Ti-as spune cum se numeste, insa nu este accesibil decat cabinetelor stomatologice si tehnicienilor dentari. Mergi la cabinetul la care a fost facuta lucrarea. Ei ar trebui sa ti-o repare in mod gratuit sau mai ieftin decat in alte parti. Si mare grija in continuare: nu fa cu proteza ce nu ai face cu dintii tai naturali!