| Cruciades a întrebat:

sper ca am nimerit categoria, in primul rand vreau sa va intreb cum as putea face sa-mi eliberez o doza de adrenalina in sange pe moment, natural fara injectii. Am o intrecere sportiva marti si stiu ca nu as putea castiga la viteza fata putina adrenalina. Teoretic nu e nepermis deoarece o elibereaza inima, dar as vrea niste sfaturi, cum pot sa o declansez cand vreau happy Multumesc anticipat, o sa incerc metodele iar cel mai bun o sa primeasca funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Adrenalina nu este eliberata de inima, ci de glanda suprarenala. Simpla intrare in atmosfera de concurs va elibera o cantitate suficienta de adrenalina. daca nu stii cum sa intri in stare de concurs, apeleaza la un psiholog specializat care lucreaza cu sportivi