| Constantin_Andrei_1997_aWEw a întrebat:

Vreau sa imi eliberez diploma de BAC de la facultate pentru ca nu mai vreau sa continui aici! Sunt la buget, nu am mai fost in sesiune dar facultatea nu imi elibereaza diploma! Pot sa o declar pierduta si sa eliberez alta?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu poti, se numeste declaratie falsa si este infractiune. Facultatea este obligata sa iti elibereze dipl; oma, mergi si fa o cerere scrisa, da-i numar de inregistrare si ei vor fi obligati sa iti raspunda. Sigur, e posibil sa fii nevoit sa platesti niste taxe, dar nimic in plus fata de ce ati stabilit de comun acord la semnarea contractului de studii

2 răspunsuri:
| LadyDee89 a răspuns:

Nuuuuu.....stiu ca trebuie sa platesti ca sa ti-o ridici! Asa e peste tot, nu merge faza cu pierdutu

| LadyDee89 a răspuns:

Nici eu nu am semnat nimic in 2011 cand m-am inscris la facultate, pe urma am aflat de la colegi ca era o taxa de 1000 ron ( pe vremea aia ) pentru a o putea ridica fara sa termini facultatea respectiva