| Maddly a întrebat:

Sper sa primesc un raspuns bun.Am 13 ani si aveam 50 de kg. Doctorul mi-a spus ca e bine, dar de la un timp am mai pus ceva pe mine din cate mi-au spus unii oameni.M-am ingrasat putin la picioare si la burta dar nu exagerat.Totusi as vrea sa slabesc 5 kg.Ce as putea face? Nu vreau nici sa mor de foame dar nici sa mananc intruna.Imi plac foarte mult dulciurile si asta e o problema.Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dulciurile consumă-le dimineața, seara cina să fie cât mai ușoară dar și săracă în calorii.
Practică un sport de masă, multe kilograme nu ai în plus nu ai decât 5.
http://calorii.oneden.com/, cele cu conținut ridicat le folosești dimineața. sera pe cele sărace caloric.
Nu uita, trebuie să ai 3 mese principale și 2 gustări.
Pa, pa.

| RadioactiveUranium a răspuns:

Daca poti ramai asa ca daca vei creste grasimea se va depune uniform si pe la 17-18 ani nu prea o sa mai vezi grasime.

| Ibrahimovic a răspuns:

Nu mai mananci dulce! cand iti vine sa mananci ceva dulce bea apa!

| RainboyDash a răspuns:

Eu am 13 si in jur de 65 kg.Dar diferenta este ca eu merg la sala, grasime nu am deloc, doar muschi.Nu trebuie sa te infometezi ca sa slabesti.Trebuie sa mananci regulat si indeajuns pentru ca caorpul tau sa isi ia proteinele si sa arda grasimile. Sportul nu dauneaza niciodata asa ca ar trebui sa faci si sport.Mult norocwinking

| ZuzuPlik a răspuns:

Foloseste pe fiecare dimineata heralife merge e extraordinar uite aici site-ul
www.heralife.ro