| deyadeyutza96 a întrebat:

stie cineva cum pot scapa de cosuri?(DACA se poate prin remedii naturale cum ar fi gen masca ) FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Smokey13s a răspuns:

Pai te duci la dermatolog si stie el ce sa-ti recomande depinde de tenul tau.
Cele mai cunoscute medicamente pentru acnee sunt Zineryt, Skinoren, Brevoxyl... si sunt foarte bune
Mai poti lua cateva pastile de aspirina, le toci bine, sa se faca pudra si amesteci bine de tot cu apa si dupa iti dai pe fata.
Si o alta solutie ar fi sexul :S laughing

| Șerbanică_Marius_1989 a răspuns:

Abereaza colegul laughing Cel mai bine e la dermatolog, poate fi o problema ereditara, dereglari hormonale sau pur si simplu din cauza a dietei de zi cu zi. In cazul in care nu vrei sa consulti medicul, iti dau cateva sfaturi: Numai manca zahar deloc, evita ciocolata, spala-tepe fata ori de cate ori ai ocazia cu un sapun special, schima-ti fetele de perna zilnic, mananca mult pepene rosu. Cam atat.