| NissanNavara a întrebat:

stie cineva de ce beau foarte multa apa dupa ce mananc branza de oaie? :O am cumparat din piata niste branza telemea si am observat de cateva zile ca daca mananc branza mi se face foarte sete beau cate 2-3litri de apa si ma umflu la burta, si ma doare... ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Penru ca telemeaua este foarte sarata, este normal ca sa bei mai multa apa, daca insa bei asa de multa apa in mod obisnuit cred ca trebuie sa mergi la medicul de familie care te va trimite sa faci cateva analize, din care se va putea vedea care este cauza. Nu este bine sa mananci foarte sarat pentru ca, iti poate afecta rinichii.
Un gand bun si multa sanatate.

| NissanNavara explică (pentru mariana):

Si sa fie din cauza ca e sarata sau mai sunt si alte cauze: contine proteine, este greu de digerat si am consumat si cam multa ca imi place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Păi dacă brânza respectivă e sărată şi normal că simţi nevoia de sete tot mai mult.
Nu este bine să mănânci sărat tot timpul, vei avea probleme cu rinichii.
Este bine că totuşi bei apă, însă este cam mult.
Ai mai multă grijă la alimentaţie.
Te pup!

| CaptainPanda a răspuns:

Normal ca bei apa.telemeaua de oaie e sarata

| NissanNavara explică (pentru CaptainPanda):

Si sa fie din cauza ca e sarata sau mai sunt si alte cauze: contine proteine, este greu de digerat si am consum si cam multa ca imi place.

| NissanNavara explică (pentru NissanNavara):

Si am consumat***

| CaptainPanda a răspuns (pentru NissanNavara):

Nu,este doar pentru ca este sarata

Răspuns utilizator avertizat
| ElleElenaElle a răspuns:

Este normal.Branza de oaie este sarata.