| ღArySოﺁℓεღ a întrebat:

Stiti vreun tratament sau ceva crema pentru vergeturi? Adica macar sa nu se vada asa tare sau sa nu apara altele.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi dau alt sfat.
Specialiştii sunt de părere că untul de cacao este cel mai eficient remediu împotriva vergeturilor. Printre efectele acestuia se află păstrarea elasticităţii pielii şi catifelarea acesteia.
1/2 pahar cu unt de cacao, 1 linguriţă ulei de germeni de grâu, 1 linguriţă ulei de caise, 1 linguriţă ulei vitamina E, 2 linguriţe rase cu ceară de albine.
Ingredientele se amestecă până când ceara de albine se topeşte, după care recipientul este introdus în frigider. Aplică această cremă pe vergeturi până când vei obţine rezultatele dorite!
Te pup!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cremă cu alantoină.
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

Trebuie tratată cauza vergeturilor! Nu vergetura în sine, așa că mergi la medic pentru un set de analize.