| Siracuzia a întrebat:

Sunt anorexica, am 13 ani si abia 30 de kg, nu am pofta de mancare deloc de mult timp, mereu am senzatia ca imi vine sa vomit si de la un timp mananc foarte putin.Ma simt slabita si nu am chef de nimic. Ce sa fac? Nu pot sa mananc mult, parca mananc in scarba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ina_7071 a răspuns:

Mergi la un doctor sa iti recomande un tratament.Singura nu ai ce sa faci.Ai probleme cu hormonii care trebuie tratate mai ales acum ca esti in perioada de crestere.Banuiesc nu ai nici menstruatie

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Actiune Terapeutica

Vitamax conţine grupe de ingrediente active, atent selectate pentru acţiunile lor sinergice, profilactice şi terapeutice, necesare menţinerii şi/sau ameliorării funcţiilor organismului. Lăptişorul de matcă este un amestec natural de proteine, aminoacizi, lipide, carbohidraţi, acizi graşi şi vitamine. A fost folosit cu rezultate deosebite ca tonic general în ameliorarea simptomelor legate de vârsta înaintată şi pentru îmbunătăţirea stării generale la cei cu boli cronice degenerative. Ginseng este, de asemenea, un extract natural cu un spectru larg de acţiuni farmacologice, cu efect stimulant şi energizant. Ginseng creşte rezistenţa naturală, ca şi capacitatea recuperativă a organismului. Cele 9 bioelemente asigură organismului substanţele de bază necesare proceselor metabolice normale. În plus, aceste 9 bioelemente acţionează ca factori de protecţie împotriva multor boli degenerative. Cele 23 din cele mai importante vitamine, minerale şi oligoelemente sunt incluse pentru asigurarea necesarului zilnic atât în condiţii normale, cât şi în stări de deficit sau de necesităţi crescute. Multe dintre acestea sunt cofactori în diferite procese metabolice. Ca urmare, Vitamax, prin compoziţia sa, este considerat cel mai potrivit preparat vitaminic pentru toate vârstele, indiferent de sex.

| LifeFail a răspuns:

Tu nu ai ce să faci. Mergi cât mai repede la un doctor, cu chestia asta nu e de glumă.
Baftă!

| xCaTgIrLx a răspuns:

Ar trebuii sa te duci la un medic poate te ajuta!

| GoguStrigoi a răspuns:

Cel mai bine e sa consulti un medic.

| AnnaAnnne a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta e f.simplu big grin.Mergi la un doctor el o sa stie exact ce sa-ti recomande

| horisirb a răspuns:

Daca nu ai nimic impotriva tratamentelor naturale, si parintii tai nu te controleaza, ai putea incerca sa fumezi marijuana. S-a dovedit a avea efecte benefice chiar si pacientilor cu cancer, le-a redat pofta de mancare, a redus senzatia de greata, si in plus nu da dependenta si nu strica ficatul, ca medicamentele. Keep it greenwinking

| gina_1938 a răspuns:

Probabil ai probleme cu glanda tiroida, si eu eram asa cand eram mai mica.incearca sa mananci fructe, sau macar sa bei suc de portocale si lamaie, contin vit c si iti da pofta de mancare sau cauta la farmacii un complex de vitamine.o sa iti revii in timp.