| passenger a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu mine... De o luna nu mai am pofta de mancare si atunci cand o vad imi vine sa vomit sad Am slabit 5 kg. Nu stiu ce sa mai fac. Nu ma simt slabita, dar de abia ca mananc 2 linguri de piure pe zi.
Care poate fi cauza si ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Safire17 a răspuns:

Cred ca e din cauza schimbarii vremii, dar eu zi totusi sa incerci sa mananci treptat (azi putin, maine o idee mai mult, poimaine mai mult) si tot asa, pentru ca daca nu mananci o perioada destul de lunga de timp se poate sa ajungi chiar si la perfuzii. Nu sunt doctor dar acesta e sfatul meu. App la faza cu schimbarea vremii te rog sa iei in calcul acel "cred" pe care l'am pus inainte de a scrie, pentru ca nu pot fi sigura. Sper ca te'am ajutat! Sanatate!

| irina41099 a răspuns:

E din cauza vremi schimbatoare ca acum e cald acum frig si mie mi se intampla

| SwwaggBabee a răspuns:

Cred ca va trebuii sa mergi la doctor.Chiar nu stiu ce sa zic

| cipricocut a răspuns:

Fa un test de sarcina

| BlackVeil a răspuns (pentru cipricocut):

Macar stii daca si-a inceput viata sexuala, sau daca are mai mult de 12 ani? Ce sariti fratilor cu testul vostru de sarcina? Daca nu ai pofta de mancare, gata esti insarcinata?

| cipricocut a răspuns (pentru BlackVeil):

Era o gluma, la o durere de stomac sunt slabe sanse sa fii insarcinata. Din punctul meu de vedere nu ai cum sa dai un raspuns la intrebare tinand cont ca stomacul te poate durea din multe motive, poate o doare stomacul ca e la dieta si mananca o data pe zi, asta ca ex. deci nu poti da un raspuns exact

| FamousBixx a răspuns:

Ar trebuii sa mergi la doctor. Poate ai probleme cu stomacul.O fii din schimbarea asta brusca a vremii.