Întrebare recomandată | GsbFrone a întrebat:

Buna TPUhappy Sunt baiat si imi doresc mult sa scap de parul lipit de scalp. de parul gras. Vreau sa-l fac sa stea ridicat mereu. ce as putea sa fac? sa scap de asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Sa te speli zilnic pe cap! si sa folosesti spuma nu gel. In cel mai rau caz mergi la un dermatolog pentru ca nu e ok sa ai parul asa de gras!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Să te speli pe cap bănuiesc că ai încercat. Şi? Niciun rezultat?

| frzq1 a răspuns:

H&s mai mult de o luna, uneori doua spalari deodata.la un moment dat renunti la samponul asta ca la oricare altul ca ramane fin. sustin parul gras anyway

| vladix2011 a răspuns:

Teleshopinglaughing

| Maria3 a răspuns:

George, eu stiu o metoda buna..si eu am avut parul mai gras la inceput, dar am auzit ca bicarbonatul de sodiu previne asta, previne ingrasarea rapida a parului si previne aparitia matretii. Pune cateva lingurite de bicarbonat in samponul de par, agital putin sa se dizolve si apoi foloseste-l! Este eficient si eu am folosit si chiar nu mai e atat de gras! Sper ca ti-am fost de ajutor. funda?