| macaragiu8 a întrebat:

Sunt curios daca am astm deoarece de vreo 2-3 zile respir greu, am mucus in gat si mai si tusesc. Nu cred ca este o raceala pentru ca n'am avut febra sau lucruri asemanatoare unei raceli. Puteti sa'mi spuneti daca chiar este astm sau poate fi altceva? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anaeli a răspuns:

Probabil este bronsita, sau din cauza tigarilor daca esti fumator. Cel mai bine ar fi sa mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Diagnosticul de astm nu îl pune decât medicul pneumolog, în urma unor investigaţii medicale: radiografie pulmonară, spirometrie şi altele. Pe de altă parte, poţi fi răcit fără să ai febră, deci du-te la medic, aici nu se pot da asemenea răspunsuri.
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/

| Delicv3nt a răspuns:

Dc nu te duci tu asa frumusel la doctorul de familie raised eyebrows?