| floriana08 a întrebat:

Sunt fata si am 19 ani si 1, 58 inaltime. Pot lua ceva pastile sau sa fac exercitii pentru a mai creste in inaltime? Macar 5 cm.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nu... inaltimea e stabilita genetic si nu ai cum sa o influentezi in nici un fel.

| adryang78 a răspuns:

Nu te mai gândi la prostii din astea, să iei pastile.
Sări coarda zilnic, du-te la handbal sau volei și vei vedea rezultatele.

| Dalmore a răspuns:

Daaa, că 5 cm mare diferență ar face laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, dar poti face ceva sa fi mai înaltă, sa porti tocuri, nu te îndopa cu pastile cînd solutiile sunt simple si la îndemînă tocuri.

| Sorin2k3 a răspuns:

Lizină/ arginină înainte de culcare te-ar putea ajuta.

| aandrei1312 a răspuns:

Incearca sa te duci la sala, asta o sa-ti modele corpul mult mai frumos.