| SingleFlavor a întrebat:

Nu stiti ce fel de exercitii pot face pentru a creste in inaltime? Sfaturi?
Ce fel de alimentatie >etc Funda :*

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Stiu ca-ti trebuie calciu,magneziu,fier,dar ca sa cresti in inaltime... daca nu ti-e dat de la 'soarta',nu prea ai ce sa faci decat sa te apuci de baschet sau volei, sport care necesita multa intindere a mainilor si picioarelor. Un coleg care avea in jur de 1, 72 in clasa a 6a, s-a apucat de baschet iar acum in a 9a are aproape 1, 90.
ai putea incerca sa faci zilnic exercitii care sa te oblige sa-ti intinzi mainile si picioarele, de ex. agata-te cu mana de o bara si trage-te in sus de ea (sper ca ma intelegi laughing ). Bafta!