| alexalghisi a întrebat:

Ce exercitii pot sa fac pentru a creste in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Tractiuni, volei, baschet...

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Baschetul inalta, insa inotul dezvolta armonios. Practica-le, de ce nu, pe amandoua. Iti doresc multa sanatate!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sport, sport si iar sportwinking
De exemplu : baschet, inot, voleibig grin Te vor ajuta foarte mult sa cresti in inaltime happy

| zuzumic a răspuns:

Joaca baschetwinking e cel mai sanatos mod

| Gabystelistu95 a răspuns:

Inot.

| Ofiintă a răspuns:

Volei Hambal Basket pentru ca sari dupa minge
inotul nu creste in inaltime creste musculatia
fac de performanta da-s tot mica laughing inotul face un corp sculptat Este cel mai sanatos sport Incearca-l cat mai des!

| MissD a răspuns:

Sa sari in sus. Nu glumesc.

| Pinkyx a răspuns:

Baschetul ce cel mai bun mod pentru a creste in inaltime.

| Deea dYdY a răspuns:

Dormi mult si practica un sport, cel mai indicat:baschet!

| Independent a răspuns:

Se spune ca baschetul dar dupa parerea mea cel mai bun este inotul si cel mai sanatos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa faci cat mai mult Volei si Basket.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baschet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu trebuie să faci exerciții ci să practici un sport de înălțime: volei, handbal, baschet sau înot. Poți face două dintre ele, combinate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practici baschet si inot.
Bafta big hug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Innot si basket.

| razispeed a răspuns:

Daca esti baiat poti practica poolo (acel joc cu mingea pe apa), te dezvolta mult mai bine ca inotul si mai e si un sport de echipa, deci mult mai frumos,

PS:de obicei practicanti acestui sport se fac stripari