| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte speriata, deci, mi-au iesit niste pete rosii si mici pe palme (doar pe palme) si ma ustura cand strang pumnul. Ce credeti ca este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Poate sa fie o iritatie sau o alergie. Daca nu iti trece pana maine, te-as sfatui sa te duci la medicul tau de familie.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o alergie sau de o dermatită!

Trebuie să mergi la un control la medicul specialist dermatolog ( sau, eventual, alergolog ).
Evident, întâi mergi la medicul de familie şi ceri o Trimitere la Dermatologie/Alergologie.

Toate cele bune.

| Erick1 a răspuns:

E o simpla iritatie, iti va trece in vreo 2 ore