| KellyGreen a întrebat:

URGENT! Azi mi-au aparut pe palme si pe talpi multe bubite mici care ma mananca ingrozitor si ma dor daca le strang, stiti ce ar putea fi, va rog sa ma ajutati sunt foarte speriata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| piTiCcu a răspuns:

Buna, te-as sfatui sa mergi la doctorul tau de familie. Poate ai vreo alergie sau mai rau pojar, rubeola etc.Pa,pa.

| Ralucaaa6 a răspuns:

O fi vreo iritatie...insa ciudat ca ti-au aparut doar in palme si talpi...cel mai bine e sa consulti un medicwinking

| Senyorul a răspuns:

Pana te duci la doctor foloseste alcool mentolat sa nu te mai manance...

| CosMinUtZuuUu a răspuns:

Poate sunt de la caldura...Eu am de vreo 2 ani asa.Doar ca mi se fac in jurul incheieturilor de la degete...

| KellyGreen explică (pentru CosMinUtZuuUu):

Nu prea cred deorece nu ies prea des pe afara ziua cand e cald, de fapt nu ies deloc.

| CosMinUtZuuUu a răspuns (pentru KellyGreen):

Dar nu trebuie sa iesi afara.Ele se fac pur si simplu cand ii este cald corpului tau.Si nu tot timpul simti daca ii este lui cald...

| KellyGreen explică (pentru CosMinUtZuuUu):

Nu,nu au cum sa fie de la caldura pentu ca nici nu stau afara, in fata camerei mele sunt numai copaci si e umbra si racoare si am in toate camerele aer conditionat si il tin mereu pornit, oricum acum mi-au trecut, am fost la doctor si mi-a zis ca e o boala care se face acum si iti apar bubite pe palme talpi si in gura si a zis ca cel mai probabil am luat-o de la cineva.

| Eoop23 a răspuns:

Am avut si eu aceleasi bubite pe palme si pe talpi.O poti lua de la cineva, din masina, de oriunde.Eu m-am dus la doctor si mi-a dat o crema Travogen, si mi-au trecut.
Sper ca te-am ajutat, funda?