| Madutzza98 a întrebat:

Bună TPU sunt insarcinata în 8 săptămâni, nu am pofta de mancare deloc adică îmi e foame dar nu pot sa mănânc sau sa vad mâncarea în fata ochiilor, ca mi se face greata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mananca multe fructe coapte de sezon (de la tara), precum si multe salate, sucuri de fructe stoarse de tine etc.
La fel, sa mananci si cas, branza, lapte batut, facut tot din lapte natural, de la tara.

Evita sa bei sucuri racoritoare, carbogazoase, mezeluri si alte "alimante" facute din nu-se stie-ce.

Curand iti va reveni si pofta de mancare si pofta de viata, vei avea un copil frumos si sanatos!

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, asa patesc mai toate gravidele, in primul trimestru de sarcina!
Este ceva perfect normal!

| Freya1 a răspuns:

Asa se intampla mereu.Mananca si oricum o sa vomiti este normal dar mergi la medic probabil o sa iti spuna ca pofta de mancare o sa iti vina in urmatorul timestru si atunci va fi invers nu te vei putea opri den mancat happy

| Buzi213 a răspuns:

E ceva normal. Iti revii pe parcurs

| anonim70 a răspuns:

Du-te la doctor