| MariaIoanaAndreescu a întrebat:

Sunt mamica unui baietel de 6 ani. Azi am iesit in parc cu el. S-a dat pe un balansoar. S-a lovit la penis. Cand am ajuns acasa am observat o vanataie langa capul penisului, de asemenea acesta este rosu. Am fost la medic si a zis ca o sa ii treaca. Inca il doare. Vreau un sfat! Ce sa ii fac sa nu il mai doara si sa ii treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Ceva rece poate duce la inflamarea uretrei, alifia pe gland ii atrage ''atentia'', asa ca nu se recomanda nimic, poate alifie de galbenele pe preput, la exterior. Oricum maine sau poimaine ii trece.