| Tatiana09 a întrebat:

Sunt o fata de 21 ani...si am o mare problema cu alimentatia...Am 1.72, 48kg...am luat tot felul de vitamine ptr a ma îngrășa si rezultate nimic + ca nu reușesc sa manac mai... nimic... daca iau 2guri de mâncare (de orice fel)imi vine sa vomit si nu mai pot mânca ...este un chin ptr mine...nu am energie,ma simt foarte obosita fără chef de nimeni si nimic,ametesc, ma simt fără vlaga....de obicei cei de vârsta mea sunt foarte energetici,au chef de distracție si sa iasă cu prietenii, etc... uite ca eu nu...as vrea sa stau in pat non stop as vrea sa mănânc ..imi e foame, ma doare stomacul....si nu pot...mi-am făcut analize ptr hipotiroidism, dar nu am nimic... Dați-mi un sfat...ce pot face? vreau sa am pofta de mâncare si sa ma simt o persoana normala ptr vârsta mea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 29200009 a răspuns:

Eu zic sa iti faci un set de analize complet. Asta e cel mai bine si doctorul stie ce sa iti dea

| Angi3401 a răspuns (pentru 29200009):

Asa este du-te la medic!

2 răspunsuri:
| Tatiana09 explică:

Mi-am făcut toate analizele posibile... apropo de 1 săptămana am dureri pe partea dreapta a gâtului si urechea dreapta... gâtul mi s-a umflat pe partea dreapta...di am observat ca între gât si ureche am observat ca mi- a ieșit o ghiandola un pic mai mica ca o nuca...si ma doare mai ales când înghit...iar urechea o simt infundata di totuși nu am nimic