| lăngătinemereu a întrebat:

HELP! De cateva zile nu ma simt prea bine nu am pofta de mancare nu am vlaga si nu am cum sa va zic ca sa intelegeti adica ma simt de parca as fi moarta fara viata energie ..nu am chef de nimic si ma simt asa fara viata si cand ma duc afara nu am chef de nimic parca as cadea jos. tin sa mentin ca am avut anemie si de un an nu mai am...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sigura ca numai ai anemie? Nu cumva a recidivat? Ai multa grija, fiindca anemia poate fi foarte periculoasa.Consuma multe fructe si legume proaspete,bea multe lichide,include in alimentatie seminte,nuci,migdale,fistic,alune,evita alimentele cu continut ridicat de grasime si zaharuri; odihneste-te suficient,oxigeneaza-ti creierul,plimba-te,iesi cat mai des.Da,poate fi vorba si de o astenie de primavara,un fenomen des intalnit in perioada asta, dar trecator. Poate fi vorba si de oboseala cronica, suprasolicitare, statul indelungat in spatii inchise si neaerisite.

Ai mare grija de tine, pupici! :*

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi astenia de primăvară, o carență de vitamine și săruri.
Mergi la medic, sănătate.
Pa, pa.

| William a răspuns:

Mananca doua batoane de Snickers si bea doua doze de Pepsi, o sa te simti mult mai bine. La mine merge mereu.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Du-te la doctor, probabil ai nevoie de vitamine!
O zi bună, scumpa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Trebuie mers la medic pentru nişte analize de sânge, să vezi.
Poate-ţi recomandă nişte vitamine ceva.
Te pup!

| Vladuthz a răspuns:

Astenie de primavara. Pick up some vitamins!

| DaveMustaine a răspuns:

Mananca multe fructe si legume si ti-as recomanda multe plimbari in aer liber. De obicei, aceste simptome te duc cu gandul la o depresie sau astenie de primavara. Multe persoane ...mai multe decat ti-ai imagina trec prin aceste lucruri. Explicatia este simpla: organismul este nevoit sa treaca de la starea sedentara de asta-vara la una activa, deci se schimba colosal bioritmul. Sfatul meu este ca totusi sa apelezi la un medic!

| DaveMustaine a răspuns (pentru DaveMustaine):

De asta iarna, in loc de asta vara

| alexanonimu a răspuns:

O sa fii mamicaaaaaaalaughing) sau las.o mai moale cu dietele si ia si mananca salate fructe legume si o sa.ti o sa.ti treaca moleseala