| irinuk28 a întrebat:

Buna TPU sunt putin nedumerita. Alaltaseara am fumat 2 tigari, la intervale diferite( cca. 30 minute). Primele mele tigari,pot spune,caci inainte de asta,cu un an in urma, mai "pufaiam" din cand in cand, insa pe acestea 2 le-am tras in piept.A doua zi dupa, aveam o mucoasa in gat,care ma impiedica la inghitire,nu ma doare gatul,totusi sunt putin ragusita, in special dimineata.Nu am mai fumat de atunci,totusi aceasta mucoasa inca exista, insa nu la fel ca la inceput.Ma doare si urechea stanga, si maseaua(la maseaua stiu ca am o infectie cu puroi).In fine.
E posibil sa fie din cauza faptului ca am stat in casa cu usa si fereastra deschise,si astfel sa fie din cauza curentilor care erau in casa? Dar la gat, e din cauza tigarilor? Poate fi o infectie, sau mai rau? sad.
P.S. Da,am facut o greseala,si regret enorm din momentul in care am pus tigarile in gura crying, insa nici gand sa mai fumez.
Dau FUNDA. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Here4u a răspuns:

Acum depinde si de ce tigari ai fumat.
Dar nu are treaba cu asta.
Stai linistita. Daca nu trece, consulta un medic happy

| TraficantDeVise10 a răspuns:

Nu te stresaa draga, la ureche sigur ai primit ceva curent iar despre tigaru pot spune ca nu e nimic grav, poate esti ragusita dar in niciun caz de la tigari nu ti se face nimic in gat.