| FanOfPostMalone a întrebat:

Sunt putin speriata. Stiu ca o sa fie intrebare ciudata chiar si intamplarea dar sunt speriata si poate ma ajutați cu un sfat. M-am scărpinat acolo, jos si dupa vreo ora cand am fost sa urinez, cand m-am sters am vazut un firicel miiiccc de sange, aproape nici nu se vedea. Menționez ca am 14 ani, niciodata nu am avut contact sexual si mi s-a terminat menstruația acum 2 saptamani deci nu are legatura. Imi este putin frica sa nu fi perforat himenul, sau ceva asemanator. Sunt extrem de speriata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu ori ai 17 ani ori ai 14 ani câti ani ai pîna la urma? Ca azi zici ceva maine altceva.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca din cauza grabei sau a neatentiei, sa se fi produs o lezare sau o mica ''deteriorare'' accidentala a HIMENULUI prin prin acea masturbare si din acest motiv sa se fi produs si sa fi aparut o mica DEFLORARE a ''pasaricii'' tale, deci in niciun caz nu s-a produs DEZVIRGINAREA ta asa cum o considera multa lume in mod cu totul gresit. Trebuie sa ai in vedere faptul ca acest proces de deteriorare a himenului se poate produce strict ca urmare a unei actiuni fizice asupra himenului prin producerea unei anumite ''agresiuni'' in urma careia ramane o stare vizibila si/sau palpabila a aspectului himenului. Insa in anumite cazuri acest proces de DEFLORARE se mai poate produce si din mai multe diverse alte motive. Printre aceste motive care pot provoca ruperea sau deteriorarea himenului si producerea deflorarii sunt activitati care nu au conotatie sexuala. In functie de grosimea, constitutia si elasticitatea himenului, acesta se poate leza/crapa/rupe in momentul in care fata exercita asupra himenului o ''tensionare'' ce rezulta ca urmare a unor miscari ample de deschidere/desfacere a picioarelor, in timpul baletului, a gimnasticii, la catarare/escalada, dans sportiv, ciclism, urcarea unei pante abrupte, etc.etc. Este unanim acceptata atat aprecierea cat si considerati portivit caruia este IMPOSIBIL sa se produca AUTOdezvirginarea. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu fii speriată. Te-ai rănit puțin cu unghia, atâta tot.

| mihai69 a răspuns:

Chiar și dacă l-ai fi rănit, cu siguranță nu te-ai deflorat. Calmează-te!

| Andreeush a răspuns:

Te-ai zgâriat, o să îți treacă.

| Crackman a răspuns:

Pai chiar si daca ti ai tricat himenul, aia este : dar probabil te ai zgariat

| Roxana19928 a răspuns:

Himenul este doar o mica membrana elastica, nu il rupi pentru ca nu ai cum. Daca te-ai scarpinat ai facut maxim o leziune la nivelul pielii deci e ok, nu ai nimic

| AZKE a răspuns:

Te-ai rănit cand te-ai scarpinat