| PastilutsaCuEfecteLacrimogene a întrebat:

sunt slaba dar am burta.cum sa scap de ea? fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dymytros a răspuns:

Ca sa scapi de burta trebuie sa pui muschi, poti sa faci astea :
- intinsa pe spate ridici picioarele drept cam 3 serii a cate 10 ( depinde cate poti, chestia e sa te fortezi )
-abdomene cu picioarele sus ( de preferinta le pui pe un scaun ) cam 3-5 serii a cate 30 ( depinde de cate poti face, am mai repetat trebuie sa te fortezi )
-multa vointa pentru ca asta ar trebui sa faci zilnic

funda big grinbig grinbig grin

3 răspunsuri:
| BBAlyss a răspuns:

Abdomene
In prima seara poti incepe cu 5, apoi 10, apoi maresti numarul, cat crezi tu ca este necesar, si odata cu trecerea timpului vei putea face din ce in ce mai multe, pentru. ca te vei obisnui cu ele

Sau poti alerga pentru a arde caloriile consumate, este de preferat sa arzi mai multe calorii decat ai consumat
Bea multa apa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru partea superioara a abdomenului:
-http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 50. Fa-le o data la doua zile(daca vrei sa si slabesti in zona abdomenului)sau doar o data sau de doua ori pe saptamana(daca nu vrei decat sa-ti definesti abdomenul si sa-l mentii plat).
Pentru partea inferioara:
-http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100.In rest procedezi exact la fel ca si in cazul celuilalt exercitiu abdominal.Succes.

| Alexandra_1164 a răspuns:

Abdomeme...
3 serii a cate 30 d abdomene p zi