| Stefanuccio a întrebat:

Buna TPU.Sunt UN baiat de 15 ani si in seara asta am vrut sa scap de parul de sub brat si am incercat cu crema epilatorie al lui maicamea am facut ttul ca la carte nu mai am par sub brat dar acum ma ustura pielea sa iritat si ma ustura dar durearea e suportabila cineva imi poate spune un remediu sau de ce m-am iritat asa? Funda cel mai bun raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ℬaby a răspuns:

Bună!
Cel mai posibil este vorba de durata cremei care ai lăsat-o pe piele. Ţine minte : subraţul este o zonă foarte sensibilă, deci timpul pe care ar fi trebuit să-o laşi să acţioneze, este cca 5 minute.

P.S : Crema şi bigul sunt cam aceleaşi lucruri deoarece crema doar arde firul de păr de la suprafaţă, lăsândul rădăcina acolo, şi îngroşându-i-o; la fel făcând şi bigul.

Mult succes!

Fundă? happy

| Stefanuccio explică (pentru ℬaby):

3 minute am lasat-o

8 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Poate pentru ca este prima data, incearca balsamele de dupa ras de la oriflame, sunt foarte bune!

| neutrino a răspuns:

Foloseste aparatul de ras.

| BIOO a răspuns:

Buna ziua! In primul rand ar trebui sa stii ca aceste creme epilatoare contin conservanti ce sunt iritanti si tu trebuie sa aplici imediat dupa epilare o crema sau un gel pentru hidratare si detoxifierea pielii. Mergi la farmacia naturista si cere-le Gelul Barba Tatei (producator BIO Life-Care) si aplica local zilnic! O zi buna! P.S.: Pentru mai multe informatii contacteaza-ma pe lazarescu_constantin (id messenger).

| YouNoob a răspuns:

Ai tinut prea mult crema pe piele

| liviu34 a răspuns:

Date cu fluocinolon ca am patit-o si eu si iti trece daca te dai iti zic sincer.

| NedelcuStefan123 a răspuns:

Ia aparatul de ras al tatalui tau, pune niste spuma si rade-te

| papusika93 a răspuns:

Salut vezi la mama ta ca ar trebui sa aiba crema pentru iritatii si folosesteo dupa bierberit daca ea nu are aceasta crema intra intr-o farmacie si aitil