| Anafjfj a întrebat:

Buna TPU!
Știu că analizele arată o infectie, dar eu vreau sa știu dacă e apendicită mai exact după următoare rezultate de la analize de sânge:
Nr. leucocite:13.5
Nr.neutrofile:77.2
Nr.limfocite:14.7
Nr.total neutrofile:10.42
Nr.monocite:0.81
Nr.bazofile:0.11
Nr.trombocite:413
Plachetocrit:0.312
E apendicită? Sa răspundă cine soție sigur.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Ți s-a mai răspuns de zeci de ori că TPU nu este un site unde să ți se interpreteze rezultatele analizelor, și că pentru probleme medicale trebuie să te adresezi unui doctor. Scrie asta chiar sub întrebare, cu litere roșii.

De ce tot insiști?