| acerasus09 a întrebat:

Sunt fata si de cateva zile am dureri in partea dreapta a burtii/abdomenului. Initial ma durea in zona apendicitei, simteam ca ma tine ceva si aveam o stare de plictiseala, nu aveam chef de nimic si am devenit panicata. In acea seara am fost la urgenta, am facut un set de analize si mi-au iesit cam proaste, cu vreo 5000 leucocite in plus fata de valoarea normala. M-am panicat foarte tare si am inceput sa plang. Doctorul a spus ca din palpare nu pare a fi apendicita, dar analizele spun ca este o infectie, ca poate fi apendicita. Ziua urmatoare m-a lasat durerea si s-a ridicat putin mai sus, pe muschi cred, pe linie cu buricul, tot in dreapta. Nu stiu ce sa fac. Nu am alte simptome, doar ma doare acolo. Mentionez ca imi intarzie menstruatia...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| pati2021 a răspuns:

Ai fost si la ginecolog, asa avea sora mea si i-a zis medicul ca are chisturi la ovare!

| EuAiciPrezentPeNet a răspuns:

Buna! incearca sa mergi la mai multi doctori sa vezi ce zic si ei poate o fii un diagnostic gresit caci e mai intampla si mai fa niste analize poate poate vei afla ce ai

| PookieBear a răspuns:

Stai linistita, pot fi si alte cauze. Aceiasi chestie am patit-o si eu acum cateva zile si s-a dovedit a fi o raceala la ovarul drept, care inca ma mai doare. Daca nu iti e greata sau stare de rau cu varsaturi probabil nu ai apendicita. Analizele mai pot iesi rele si din alte motive. Incearca totusi sa iti ridici piciorul drept la piept sau sa te apesi pe abdomen, doar daca simti durere puternica atunci e de la apendicita, mie asa mi-a spus doctorita. Sa mergi totusi la un ecograf! happy

| Bajereanu_Iulian_1993 a răspuns:

Așteaptă răspunsul medicilor mai bine, ei au făcut universitatea de medicină la urma urmei happy

| acerasus09 explică (pentru Bajereanu_Iulian_1993):

Am fost la ecograf si era doctorul respectiv beat. abia se tinea pe picioare. Si-mi zicea tot felul de chestii ca am apendicita si alte probleme si nu stiu ce sa fac. sa-l cred ori ba? Weekend-ul acesta ma duc la alt ecograf, sper sa nu fie apendicita. Ma sperie tare rau ideea de "operatie" sad

| EuAiciPrezentPeNet a răspuns (pentru acerasus09):

Normal ca nu trebuie sa il crezi la betie numai minciuni ies din tine

| acerasus09 explică (pentru EuAiciPrezentPeNet):

Minciuni ies din mine? Esti tu proasta, mai bine iti vezi de treaba si nu mai raspunzi la intrebarea mea daca n-ai chef sa dai dovada de om civilizat!