| AndreiJrIulian a întrebat:

totul a inceput miercuri in timp ce eram la meditatii: Am inceput sa am niste mancarimi foarte puternici in coate, m am scarpinat pana au inceput sa dispara, joi venind de la liceu am simtit o mancarime puternica pe gat in obraz si coate, cand am ajuns acasa aveam in coate ca niste muscaturi de tantar una langa alta care cu timpul s au unit formand una mai mare, peste o ora mi au aparut si pe gat si intreg corpul.
Am plecat la spital, logic ca am dat de cea mai mare nepasare acolo.
Mi au dat o reteta cu niste pastile carora nu le mai tin minte numele le am cumparat le am luat dar nu mi a trecut doar ca nu mai avansau atat de rapid(asta am crezut eu) pana ajung acasa o serv ca petele erau si mai multe nu mai aratau ca ciupiturile de tantari erau pete rosii care mancau si unde ma scarpinam incepea sa se umfle ca ciupiturile de tantari am fost la alt spital unde mi au facut o injectie care in 30 de min m a facut sa scap de toate petelea doua zi dimineata avea iar pete mai mici si care mancau mai putin si in fiecare seara imi apar la fel si dimi eata de atunci. e vorba de miercuri pana duminica imi cer scuze pt exprimarea care lasa de dorit dar sunt obosit si incerc sa scriu cu o mana si cu cealalta sa ma scarpin...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Si pana la urma ce este? alergie sau animalute?

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiJrIulian explică:

Asta vreau si eu sa stiu... Animalute sigur nu sunt...