| MonicaMony60008 a întrebat:

Bună TPU.Trebuie să merg Luni la ginecolog, am 17 ani e primul meu consult ginecologic şi aş avea nişte întrebari şi mie şi puţin ruşine să merg.1 Ce îmi va face medicul ginecolog avand în vedere ca e prima consultaţie din viaţa mea? 2 Ce să fac pentru că îmi e ruşine? Vă rog raspunsuri serioase

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti va face un control acolo jos si atat. Nu trebuie sa-ti fie teama.

| Scotianca a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine. Gandeste-te ca sanatatea ta e mai importanta decat rusinea. Acel medic este profesional nu te va face sa te simti incomod.

| Salontanul a răspuns (pentru Scotianca):

Bravo! Raspunsul tau este bun cu o singura corectie: acel medic este "profesionist" si va lucra "profesional".

| SpoiledBrat a răspuns:

Sa nu porți chiloței rozi