| Blackwoman27 a întrebat:

trec printr-o situatie destul de dificila in familiesadBunica mea este bolnava respira foarte greu, are 85kg si 74 de anisado doctorita de 2 lei, ii zic asa pentru ca e de la tara si habar nu are nimic a zis ca are inima infasurata in grasime, pentru bunica mea nici sarbatori nu au existatsadii era foarte rau i-a o gramada de pastile si acum i-a zis matusa sa se duca la spital si mamaie a zis ca ii este graznic la spital cu toti bolnavii si departe de noi, totusi as avea nevoie de sfaturi ce sa faca? nu vreau sa o pierd am prea multe amintiri frumoase cu ea.sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Doctorul din sat nu e bun (desi aparent a dat un diagnostic corect), la spital nu vrea, voi asteptati o minune? Minunile li se intampla doar celor care lupta pentru ele. Are 74 de ani, ar trebui vazuta de cardiolog macar o data pe an, voi de ce nu va ocupati de ea? Nu a avut sarbatori fiindca este neingrijita si lasata de izbeliste. Traim in secolul XXI, sunt un milion de metode de investigatie si de tratament, dar nu vin singure la pacienti.

| tyana a răspuns:

Daca nu se simte bine e clar ca trebuie sa mearga la spital. Poate sa mai traiasca ani buni daca se trateaza.Deci e clar ca trebuie convinsa sa mearga la sa o vada un cardiolog.

Apache
| Apache a răspuns:

Inima infasurata in grasime? ...aia e PROASTA? duo ma la spital, de urgenta!

| DakotaRoyse a răspuns:

Tu nu poţi face absolut nimic, decât să fii aproape de ea. Trebuie să îi arăţi că e bine să meargă la spital, chiar dacă pentru o perioadă va fi departe de voi. Ăsta e un lucru serios, nu e o răceală care se tratează de la sine.

| matrixismyname a răspuns:

Sper sa n-o pierzi dar daca continua asa o sa se duca.

Niciodata sa nu accepti diagnosticul unui singur doctor, du-te la cel putin 3. Ceva aseamanator am patit eu cu bunicul meu...cineva i-a zis ca are cancer, altcineva diabet...si pana la urma avea ulcer sau nu stiu ce. Deci doctorii sunt prosti, nu toti, marea majoritate.

| mihaela0205 a răspuns:

Imi pare rau de bunica ta, dar tu nu prea ai ce face, doar sa o vizitezi cat mai des la spital. Si in legatura cu doctotita: Daca este de la tara inseamna ca e proasta? eu nu cred.

| strugaru a răspuns:

laughinglaughing)bah eu sunt de la tara si pariez ca lumea de tara este mai desteapta ca cea de la oraslaughinglaughing unde va sta inteligenta "orasenilor"? Nu`i baga pe toti in aceeasi oalawinking
" doctorita de 2 lei, ii zic asa pentru ca e de la tara si habar nu are " sunt mai multi la oras care habar n`au ce`i cu eiwinking te asigur euwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vorbeste cu un alt medic

| NobodyHeree a răspuns:

Imi pare extrem de rau sad Dar din nefericire pentru bunica ta, trebuie sa se duca la spital neaparat.Va trebui sa nu o duce-ti la un spital oarecare. Poate cel din Bucuresti sau asa ceva.Si eu am avut un bunic bolnavcare nu a vrut sa asculte de ce i-a spus doctorul si...acum...nu mai conteaza crying Iti doresc si tie si bunicii tale, multa sanatate si fericire.Sa va ajute Dumnezeu!

Numai bine!

| IOANAio9 a răspuns:

Buna! imi pare foarte rau pentru bunica ta, dar cred ca ar trebui sa mearga la spital dupa cum ai spus ca are probleme si sa stea cineva cu ea la spital! pa si multa sanatate!

| DeejayMix_2621 a răspuns:

Pfoaii. sad
II o situatie foarte greu, nici nu vreau sa ma gandesc, pun pariu ca nici pentru tine nu au existat sarbatori oh go on. Stiu ca e greu straight face, spune-i la bunica ta ca chiar daca nu o cunosc si nici pe tine nu te cunosc spune-i ca ii doresc sa se faca bine! imi pare foarte rau! Stiu cum e oh go on.
Eu iti zic sa ii spui la bunica ta sa se duca la spital, dar la un spital bun si sa faca ce e mai bine pentru ca sa se faca bine.
Eu as vrea sa ne cunoastem si sa tinem legatura straight face Baga id-ul meu: kamikaze_cs_97!
Bafta! Si noroc!