| Bogatasul a întrebat:

un prieten a facut varicela acum o sapt, in cat timp ma pot intalni cu el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Dupa ce i se usuca toate veziculele/bubitele. In general dureaza 2 saptamani de la prima eruptie, insa poate sa dureze si mai mult de atat, asa ca raspunsul la intrebarea ta ti-l poate da doar starea prietenului tau.

| Savantul2017 a răspuns:

Din cate stiu eu, dupa 2 saptamani.

| LoveMe16 a răspuns:

Eu cand am facut varicela, am stat acasa 3 saptamani. Deci, mai ai de asteptat 2 saptamani

| Selena12334442 a răspuns:

Poti sa te intalnesti cu el cand vrei tu pentru ca a trecut deja timpul