| Acvila149 a întrebat:

unde se gaseste 5HTP? in farmacii sau in magazine naturiste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

5HTP este un produs 100% chimic, deci se gasete in farmacii, nu in magazinele naturiste! Atentie, are o gramada de efecte secundare!

In magazinele naturiste gasesti extract de sunatoare, care este recomandat pentru depresie, anxietate si liniste sufleteasca, este 100% natural si foarte sanatos. In plus, nu are efecte secundare!

| Acvila149 explică (pentru Violleta2022):

Dar cum se numeste mai exact? Sedatif pc este bun?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Acvila149):

La ce anume te referi? La EXTRACTUL DE SUNATOARE?
Pentru ca exact asa se numeste: "extract de sunatoare".
Mai poti cumpara si "tinctura de sunatoare", care este mai puternica decat extractul, dar foarte greu de gasit.

Ambele se iau cum este scris pe prospect si da, sunt un fel de sedativ, mai bine spus sunt calmante naturiste, pentru sistemul nervos!

| Acvila149 explică (pentru Violleta2022):

Si altceva ce mi-ai mai recomanda?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Acvila149):

Vitamina B3, Vitamina B6 si Magneziu
NU cumpara Vitamina B complex pentru ca nu este buna, desii are in componenta toate vitaminele B, le are in catitati atat de infime ca nu te ajuta cu nimic, tu avand nevoie de doze mari de vitamina B3 si B6.
Astea sunt recomandate pentru depresie, anxietate, atacuri de panica.
Vitaminele nu au fecete secundare, chiar daca sunt luate prea mult, suplusul se elimina prin urina.
Cumpara borcanele separate de vitamina B3 si B6, pentru ca au dozaj mare de vitamina si-ti ajuta sistemul nervos.
Se iau cate 1 pastila de (B3, B6 si Mg) de 3 ori pe zi timp de 1-3 luni, depinzand de cat de grav esti.

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Hidroxitriptofanul este necesar organismului,sunatoarea si componentii ei nu sunt. Prezenta sunatoarei in corpul uman poate face mai mult rau decat bine celor sensibili sau in anumite combinatii. Hidroxitriptofan nu trebuie sa lipseasca. Este aminoacidul care se converteste in serotonina. Cat despre faptul ca are efecte negative, da, in surplus, orice are, mai mult ca sigur!

| Neo12 a răspuns:

Hei
Dă un search pe google şi vezi unde se găsesc... Vezi că unele farmacii au şi site online şi ar fi mai uşor să cauți aşa decât să mergi din magazin în magazin.