| abc_7809 a întrebat:

Buna TPU va rog sa imi spuneti un mod de a scaba de surplusul de grasime de la nivelul burtii! Si va rog sa nu imi ziceti abdomene sau dieta ca asta fac! mersi!
dau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| saymoon a răspuns:

Abdomenele nu sunt suficiente, trebuie sa ti lucrezi intregul corp pentru a scadea cm in talie. Abdomenele sunt foarte bune dar daca nu sunt insotite de alte exercitii fizice sau un sport, degeaba le faci.
Sunt si alimente pe care ar trebui sa le consumi : lactatele, usturoiul, ceapa, si legume si fructe, in general.
Despre dieta nu stiu ce sa zic. daca e una in care sa mananci fara grasimi, sucuri acidulate, fast food, mancaruri nesanatoase pe care le stii si tu, si bineinteles fara sa mananci dupa ora 18:00, atunci e o dieta sanatoasa si foarte buna.
Dar daca e cvorba de infometare sau excluderea alimentelor sanatoase, atunci e rau.
Mult noroc si ai grija de tine.
Numai bine.

5 răspunsuri:
| alexeanca a răspuns:

E bine ca faci, ca sunt singurele prin care poti scapa de burtica:dieta si exercitii.Ar mai fi si liposuctia, dar nu cred ca esti interesat(a).

neluL
| neluL a răspuns:

Du-te ma la sauna de 2 ori pe saptamana! Si intr-o luna ai scapat!

| mada00madalyna a răspuns:

Si una si alta

| nonny50 a răspuns:

Liposuptzie...

| RALUMA25 a răspuns:

Nu in nici un caz liposuptie! du-te la sala, tine o dieta, fa abdomene, alearga! orice dar nu liposuptie