| Secretkkk a întrebat:

Salut, spuneti-mi va rog exercitii pentru a scapa de burta si solduri, adica am un strat mai gros de grasime, dar tin si dieta! Fac abdomene dar deja am 6 saptamini si m-am saturat de abdomene poate mai schimb si altceva, dar exercitii care sa aiba efect si sa le pot face acasa!? Va rog frumos!

8 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Salut!
Pai poti sa faci 2 ani abdomene si tot asa vei ramane.
Pentru ca abdomenele nu sunt pentru slabit ci pentru masa musculara.
Daca vrei sa slabesti fa exercitii cardio.
Inot, alergat, bicicleta, aerobic cate 30-40 minute in fiecare zi si ai sa vezi rezultate mai ales daca tii si dieta.
Bafta la slabit!

| cristi1505 a răspuns:

Fa exercitii cardio! Sunt cele mai bune pentru diminuarea stratului adipos si ai grija la alimentatie.

| Sh4Dow a răspuns:

Bai oamenilor nu'i mai invatati asa... cardio 30 minute pe zi. rezistenta nu e buna. mai ales in fiecare zi, adevarat scade stratul de grasime dar si masa musculara. Frate sa fie bine fa asa. 5 minute incalzire (fuga usoara) dupa incepi 30 secunde sprint cat poti apoi 20 minute usor si tot asa 6 - 10 intervale. la inceput normal ca nu o sa poti atat dar cu timpul o sa vezi ca o sa fie bine, E recomandat sa faci numai de 2 ori pe saptamana asta maxim 3 ori. Sper ca te'am lamurit big grin.

| cristi1505 a răspuns (pentru Sh4Dow):

El vrea sa slabeasca nu sa puna masa musculara! Frate deci te rog eu citeste bine inainte de a posta ceva ca te faci de ras.

| cristi1505 a răspuns (pentru Sh4Dow):

A si alergatul e tot cardio daca nu stiai! Daca nu sti ce vorbesti nu te mai baga in seama!

| raluk27 a răspuns (pentru Sh4Dow):

Si HIIT-ul nu e tot cardio?

| Sh4Dow a răspuns (pentru raluk27):

Ba da... dar e mare diferenta din ce au explicat ei si HIIT happy... Dar sa faca cum vrea acum. treaba lor.

| ShakyBettySweet a răspuns:

Te pot ajuta cu niste videoclipuri de pe youtube:
1.http://www.youtube.com/watch?v=nvPW0v5hnZQ
2.http://www.youtube.com/watch?v=nvPW0v5hnZQ
3.http://www.youtube.com/watch?v=nvPW0v5hnZQ
Fa aceste miscari odata cu acea persoana; Eu sunt multumita, da rezultate! Daca te atrage, oferi funda? :)