| Bianca777 a întrebat:

Va rog sa nu va bateti joc, dar am observat parca langa anus o excrescenta de piele, parca as avea ceva piele ieșită in afara. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ai tu sunt HEMOROIZI si sunt atat de comuni, ca ii au chiar si copii.
Cu hrana sanatoasa si mai multa apa, reusesti sa iti schimbi metabolismul si hemroizii dispar.
Daca nu, situatia se complica si ajungi la operatie.

| dannyel86 a răspuns:

Cel mai probabil, hemoroizi. Daca stai mult pe scaun, daca suferi de constipaie sau daca te scremi exagerat, pentru a evacua scaunul cand esti la baie, pot aparea hemoroizi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea fii o iritatie, sau hemoroizi ( sper sa nu ai probleme serioase de sanatate) mai bine conaulta un medic, sa nu iti fie rusine ♡ si te rog nu baga oamenii in seama care vin cu comentarii rautacioase

| Peridava a răspuns:

S-ar putea sa fie hemoroizi. Daca te deranjeaza la defecare, mergi numaidecat la medic.

| SantalPorcocale a răspuns:

Creca' iti ies matele pe acolo

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Du-te la medic nu mai sta decat sa se agraveze ..probabil ai hemoroizi!

| Anonima283 a răspuns:

Eu cred că ai hemoroizi cel mai probabil.