| Lamaitzza a întrebat:

Voi aveti ameteli, in special dimineata?
Eu cand ma trezesc daca stau in pat cu ochii deschisi nu se intampla nimic dar odata ce ma ridic in picioare camera se invarte cu mine vad in ceata si in general sprijin de ceva apoi o brusca durere de cap si totul revine la normal. straight face Ma gandesc ca asta se intampla deoarece eu seara in majoritatea timpului sunt flamanda si poate are legatura cu asta, dupa ce mananc mai am ameteli foarte scurte si rare iar spre seara deloc. Oare de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Din cauza temperaturii ridicare ai probleme.

6 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Si mie mi se intampla de cateva ori pe saptamana.Eu stiu ca's anemica big grin.
Cand te ridici din pat nu te ridica brusc ca asa nu ametesti.Du-te la medicul de familie sa-ti prescrie ceva.

| AlbaAura a răspuns:

In aceste situatii nu se da cu presupusul.Ametelile se pot datora mai multor cauze. Fara niste investigatii medicale nu poti depista cauza acestora. Orice medic de familie iti poate da o trimitere catre un laborator de analize. Poti beneficia gratis ca urmare a unei programari.Nu mai amana, pana la urma e vorba de sanatatea ta.

| Anonim0096 a răspuns:

Poti sa ai o lipsa de vitamine, mai ales ca tu ai spus ''Ma gandesc ca asta se intampla deoarece eu seara in majoritatea timpului sunt flamanda si poate are legatura cu asta'', insa organismul si toate functiile care se desfasoara in cadrul acestuia pe parcursul somnului sunt desfasurate intr-un ritm mai redus, la fel si inima.In momentul in care tu te ridici presiunea in vasele de sange creste, mai ales daca te ridici repede si tocmai de asta ti se intampla asa. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| DyddyShORRR a răspuns:

Da, ai lipsa de calciu!
Incearca sa iei cat mai multe Vitamine + sa mananci foarte multe lactare (oua, lapte, branza..etc).Vei vedea cu timpul evolutia si iti va fi mult mai bine! Succes.

| ThWeY a răspuns:

Si mie mi se intampla de dimineata sa ametesc, exact cum ai spus si tu...cred ca este din cauza ca te ridici prea brusc din pat si tot sangele iti coboara asa ca, creierul nu se oxigeneaza. big grin

| Dhom a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa mananci sanatos pentru ca am trecut si eu prin asta iar doctorul mi-a spus ca am lipsa de calciu. Ar trebui sa manaci mai multe fructe si lactate. Sper sa iti revii big grin.