| mirinda34 a întrebat:

Bună TPU. Voiam să primesc o trimitere la psihiatrie de la medicul meu, iar acesta nu a vrut să mi-o ofere și vreau să vă cer și opinia voastră. Eu am primit diagnosticul de tahicardie sinusala din cauza anxietății de la mai mulți cardiologi, iar ultimul cardiolog mi-a zis că e bine să consult și un psihiatru dacă observ că situația se înrăutățește, însă nu a scris asta pe foaia de consultație. Când i-am spus medicului de familie că asta mi-a sugerat cardiologul, mi-a zis că o să îmi ofere trimitere doar dacă asta scrie pe foaia de consultație. I-am că am anxietate, depresie de câțiva ani și chiar vreau ajutor specializat, însă el mi-a zis că "De unde să știu eu că problemele tale sunt adevărate?". Greșesc undeva? Nu poate să îmi ofere pur și simplu dacă îi spun că am depresie și anxietate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Schimbă medicul de familie.