| lllorenusssuumeu a întrebat:

Buna TPU vrau sa imi fac pircing in fine nu stiu cum se scrie ma rog in buza de jos in colt acolo. dar vreau sa mi`l fac singura acasa cu ac de la injectie daca il dezinfecrez cu spirt si e si nou acu se poate intampla ceva? mi se va umfla buza rau ce pot pati, stiu ca un prieten si-a facut pierce in limba cu compasu`llaughing. si doar i s-a umflat va rog ajutati-ma vreau azi sa mi`l fac ce pot pati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Nu cred ca te-ai gandit bine, in primul rand, a-ti cauza o durere fara sa fie nevoie este gresit, dar sa mai porti un cercel in buza, nu cred ca este lucrul cel mai intelep si daca ti-l face piercing-ul, unul care se pricepe la asa ceva.
Este un gest teribilist, prin care vrei sa tragi atentia asupra ta, stiu ca poti sa-ti pui in valoare altfel personalitatea si nu prin asemenea manifestari puerile.
Cand vei vrea sa renunti la el, atunci iti va ramane un semn si nu cred ca, este un lucru de neglijat.
Nu trebuie sa-i copiezi pe altii, nu este bine, fii tu insuti si vei vedea ca, este lucru cel mai important.
Te-ai gandit ce vor spune parintii tai, cand te vor vedea cu o asemenea "minunatie" pe fata ta?
Poti intr-adevar sa te infectezi daca ti-l faci singura, insa cu certitudine te va durea, indiferent cine ti-l va face.
Eu in locul tau as renunta.
Un gand bun si multa sanatate.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce să faci tu acasă?
Serioasă nu poți fi și să nu faci acest lucru?
Pa, pa.