| Lumynyzza a întrebat:

vreau sa lucrez la muschii abdomenului si as vrea niste sfaturi sau videoclipuri cu exercitii mai grele. celelalte nu au efect(cum ar fi cele pe care le faci la scoala\liceu)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu uita de alimentatie... cand faci muschi alimentatia conteaza peste 70 %

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Te poate ajuta,
http://valentinbosioc.com/cateva-mituri-sparte-legate-de-abdomen-6-pack/
Te pup!

| adishorMS a răspuns:

Poti epuiza un muschi cu tact in 8-10 repetari se numeste miscare incomplecta
ex:la abdomenul clasic stand pe spate si ridicarea corpului sau picioarelor (aducerile) stai pe spate si ridici corpul pana inainte de punctul mort 90* si cand te lasi pe spate nu te lasi de tot la fel si la aducerile la scara toate exercitiile ideea de baza nu lasi muschiul sa se relaxeze decat la finalul exercitiului daca poti mai mult te ridici mai incet sa te incadrezi la 8-10
toate exercitiile au efect daca le faci corect
daca poti mai multe aduceri ex.pui mainile la ceafa daca reusesti asa intinzi mainile si tot asa reduci ritmul sunt mai multe (smecherii) bafta