| BracKMyhay95 a întrebat:

Vreau si eu sa imi spuneti niste exercitii pentru la sala ca sa lucrez muschii abdomenului inferior ca la cel superior deja mi-au aparut patratele dar jos nema. MULTUMESC FUNDA

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Pierzi vremea, abdomenul nu se lucreaza zilnic, de maxim 2 ori / saptamana.
SI patratelele nu se fac prin exercitii, ci prin alimentatie.

"abs are made in the kitchen"!

9 răspunsuri:
| Alex10Rujan a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

Astea sunt foarte bune, mi-au aparut in doar 2 saptamani si daca le faci 2 3 luni iti apar la maxim:D, dar trebuie sa incepi incet nu sa faci ca in videoclip 40, de ex:Luni 5(faci si seara si dimineata)Marti 10(Lafel)Miecuri 15(Lafel)Joi 20(Lafel)Vineri 25(Lafel)
Si tot asa, bafta sper ca te-am ajutat

| Alex10Rujan a răspuns (pentru Cosmin86):

Hai ca esti... maxim 2 ori pe saptamana lol, poate maxim de 2 ori pe zi

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alex10Rujan):

Da, de 2 ori pe zi = antrenament de copil mic paralel cu sportul.
Culturistii spre exemplu, adica aia care au patratelele uriase si foarte definite il lucreaza o singura data pe saptamana.

Muschii se dezvolta in perioada de ODIHNA, adica in cele 48 de ore NECESARE dupa un antrenament, de care tu n-ai auzit ca habar nu ai ce inseamna un antrenament corect.

Uite ce zic profesionistii :
http://hunkbody.ro/10-secrete-pentru-un-abdomen-6-pack-patratele/

Citez : "Abdomenul este un muschi, la fel ca ceilalti muschi. Se aplica aceleasi principii. Antreneaza-i intens, o data sau de doua ori pe saptamana. "

Sau uita-te pe ORICE site de culturism sau fitness, sa vezi cum sta treaba, nu mai asculta de sfaturi primite de la habarnisti, cu ideile lor tampite sa faci abdomene zilnic.

P.S. : sunt CONVINS ca nu stii ca doar cu abdomene se lucreaza partea superioara a abdomenului, pentru partea inferioara ( ca sa obtii o dezvoltare completa ) nu faci niciun exercitiu, nu? Tipic :))

| Alex10Rujan a răspuns (pentru Cosmin86):

Felicitari ai premiu pentru acest discurs praf

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alex10Rujan):

Esti complet pe langa, intreaba orice instructor de fitness sa-ti spuna de ce e o aberatie de copil mic sa faci abdomene zilnic, nu reusesti decat sa te supra-antrenezi si sa-ti fortezi coloana in zona lombara.

Nu ai nicio treaba cu sportul asta, apuca-te de sah

| Alex10Rujan a răspuns (pentru Cosmin86):

Mai bine apuca-te tu

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alex10Rujan):

Nu e vina mea ca nu te duce capul sa intelegi niste lucruri simple, eu am incercat sa-ti explic, dar cand nu ai cu cine asta e.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alex10Rujan):

P.S. : chiar si in descrierea clipului 8 min abs scrie :

"Perform this workout every second day (e.g. Mon-Wed-Fri) for at least two weeks."

Deci nici macar aia nu recomanda sa faci zilnic.

Dar ce sa-i faci, tu stii mai bine ca toti rolling on the floor

Sincer, esti un idiot incapabil sa gandeasca.

| Alex10Rujan a răspuns (pentru Cosmin86):

Lol Idiot incapabil poate esti tu, nu stiu de ce tiai facut cont sa te dai mare daca da mars si inchideti gura

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alex10Rujan):

Pierzi vremea, abdomenul nu se lucreaza zilnic, de maxim 2 ori / saptamana.
SI patratelele nu se fac prin exercitii, ci prin alimentatie.

"abs are made in the kitchen"!